Zdrowotne ABC

INFO:

OPIS:

Misją programu jest, w sposób dostępny dla odbiorcy, przekazanie ważnych informacji dotyczących szeroko pojętego dbania o zdrowie. Seria zawiera 12 odcinków, a ich tematem przewodnim są sposoby radzenia sobie z chorobami cywilizacyjnymi takimi jak .nadwaga, bóle kręgosłupa,, nerwica, bezsenność, cukrzyca, choroby krążenia itd.

Zasadą formatu jest spotkanie prowadzącej z lekarzem pierwszego kontaktu, zdiagnozowanie problemu i skierowanie prowadzącej do lekarza dedykowanego od omawianego schorzenia. Dodatkowo w formacie pojawiają się często goście bezpośrednio borykający się z omawianym schorzeniem lub posiadający w swoim bliskim otoczeniu osobę chorą. Dopełnieniem programu są sondy uliczne uświadamiające wiedzę społeczeństwa na dany temat.

Prowadzącą program jest Beata J. Grabiańska, coach, psycholog społeczny. Prezenterka radiowa i telewizyjna. Medycyna jest jej pasją i posiada na jej temat bardzo dużą wiedzę . Interesuje się również wszelkimi nowościami z zakresu kosmetologii i farmacji.

Stałym ekspertem jest Barbara Jershina, lekarz internista,właściciel gabinetu medycyny estetycznej.

SCREENY: